Vyzkoušejte naše nové hry Scracker a Myší cestičky!

Jak se Šalingrad hraje?

Princip hry je jednoduchý, partička detektivů se pomocí městské dopravy pohybuje po Brně, snaží se odhalit pohyb tajemného Barona a dostihnout ho. Baronův pohyb je zprvu tajný, později ale několikrát odhalí svou polohu. Pokud se Baronovi podaří vydržet celých 24 hodin nepolapen, vyhrává on. Vstoupí-li ovšem některý z detektivů na Baronem obsazenou zastávku, musí se Baron objevit a přiznat svou porážku. Hra má rychlý spád, což dokládá i průměrná hrací doba kolem 30 minut.

Vytvořit Šalingrad nám trvalo skoro celý rok. Naším cílem bylo připravit hru, která bude spojená s Brnem, bude akční a zajistí zábavu jak pro děti, tak i dospělé. Inspiraci jsme čerpali v naší oblíbené hře z klukovských let – Scottland Yardu. Troufáme si ale říci, že jsme celou hru vylepšili, zrychlili a odstranili drobné problémy, které by mohly narušovat kvalitu nebo předvídatelnost hry.

Kouzlo Šalingradu tkví v originální herní mapě, po které se Baron s detektivy pohybuje. Grafik Josef Polakovič nad ní strávil stovky hodin času a snažil se zobrazit ráz jednotlivých brněnských lokalit, vtipně a neotřele vystihnout, co je na nich nejzajímavější. Herní figurky navrhl sochař Dušan Váňa, jsou to originální modely, které pro první edici vyrábíme ručně.